12 czerwca 2018

09 czerwca 2018 r., w Nowym Sączu na hali Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ, już po raz drugi odbył się staż aikido dla dzieci. Organizatorem staży dziecięcych jest Polskie Zrzeszenie Aikido. W stażu uczestniczyli młodzi aikidocy z klubów w: Gorlicach, Nowym Sączu, Limanowej, Mszany Dolnej, Podegrodzia, Brzeznej, Starego Sącza, Chomranic i gościnnie z Nowego Jorku. Trening prowadził instruktor aikido Tadeusz Kordeczka 2 dan z Limanowej. Na imprezie dzieci otrzymały certyfikaty kyu na kolejne stopnie.

 

Dziecięce aikido jest bardzo ciekawą formą rekreacji ruchowej. Trening zawiera ćwiczenia ogólnorozwojowe, gry i zabawy ruchowe, ćwiczenia profilaktyki wad postawy, pady i przewroty i bezpieczne techniki obronne. Ponadto dzieci uczą się dyscypliny, odpowiedzialności oraz szacunku do siebie i innych ćwiczących.

 

Część klubów Polskiego Zrzeszenia Aikido organizuje treningi aikido dla dzieci, aktualny wykaz licencjonowanych instruktorów PZA oraz klubów przez nich prowadzonych jest publikowany na naszej stronie.

 

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom które pomagały w organizacji tej imprezy.

II Dziecięcy staż aikido PZA

POLSKIE ZRZESZENIE AIKIDO

Created by PZA

© 2018 Polskie Zrzeszenie Aikido