07 lutego 2018

W sobotę 17 czerwca 2017 r. na hali Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu odbył się staż aikido dla dzieci. Organizatorem imprezy było Polskie Zrzeszenie Aikido wraz z IKF PWSZ w Nowym Sączu. W imprezie wzięło udział ponad 70 dzieci z dziewięciu klubów aikido z południowo - wschodniej Polski.

 

W programie był wspólny trening, pokazy aikido w wykonaniu młodzieży z nowosądeckiego Klubu Aikido-Alton oraz wręczenie certyfikatów na stopnie kyu. Trening prowadził prezes Polskiego Zrzeszenia Aikido sensei Dariusz Łęczycki 5 dan.

 

Aikido dla dzieci jest bardzo ciekawą formą rekreacji ruchowej. W treningu zawarte są ćwiczenia ogólnorozwojowe, gry i zabawy ruchowe, ćwiczenia profilaktyki wad postawy, pady i przewroty i bezpieczne techniki obronne.  Ponadto dzieci uczą się dyscypliny, odpowiedzialności oraz szacunku do innych ćwiczących.

 

Instruktorzy Polskiego  Zrzeszenia Aikido organizują treningi aikido dla dzieci, młodzieży i dorosłych w wielu miejscowościach południowej Polski. Aktualny wykaz licencjonowanych instruktorów PZA oraz klubów przez nich prowadzonych jest publikowany na stronie www.aikido-pza.com.pl.

STAŻ AIKIDO DLA DZIECI

POLSKIE ZRZESZENIE AIKIDO

Created by PZA

© 2018 Polskie Zrzeszenie Aikido